Aktualności

 • „Wzmocnienie konkurencyjności spółki Meest Polska poprzez wytyczenie kierunków rozwoju w kontekście wzornictwa na podstawie przeprowadzonego audytu”.

  2020-11-30


  Informujemy, iż MEEST POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zrealizowała projekt w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020
  Działanie 1.4 Wzór na konkurencję
  pt. „WZMOCNIENIE KONKURENCYJNOŚCI SPÓŁKI MEEST POLSKA POPRZEZ WYTYCZENIE KIERUNKÓW ROZWOJU W KONTEKŚCIE WZORNICTWA NA PODSTAWIE PRZEPROWADZONEGO AUDYTU”
  W wyniku realizacji projektu MEEST POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zrealizowała następujący cel główny projektu: „Określenie kierunków rozwoju firmy i budowanie przewagi konkurencyjnej opartej na wzornictwie przemysłowym z uwzględnieniem potencjału rynkowego MEEST POLSKA”.

  Wartość projektu: 129 150.00 PLN
  Wartość dofinasowania: 89 250.00 PLN
  Wkład Funduszy Europejskich: 85.00%

 • Debiut Allegro na warszawskiej giełdzie!

  2020-10-12

  To historyczna chwila. Na warszawskiej giełdzie rozpoczęły się notowania akcji Allegro.eu. Pierwsze transakcje zawarto po kursie 65 zł, a więc o 51 proc. powyżej ceny ofertowej. To największy od przynajmniej dekady debiut na GPW.
  Na finiszu poniedziałkowej sesji wymieniano się po cenie 70 zł, czyli o 63 proc. powyżej ceny ofertowej ustalonej w ofercie na 43 zł. Obroty akcjami dzisiejszego debiutanta wyniosły niemal 4 mld zł. Oferta Allegro pod względem wartości przebiła debiut PZU z maja 2010 roku. Ten debiut świadczy o tym, że Allegro to dziś lider branży e-commerce w Polsce, a właściciele najpopularniejszego market place'u nie powiedzieli zapewne jeszcze ostatniego słowa. 

  (źródło: www.bankier.pl)

 • Apple mocno opóźni premierę iPhone’a 12, powodem koronawirus.

  2020-03-30

  Apple przymierza się do opóźnienia premiery najnowszych iPhone'ów z obsługą łączności 5G. To efekt pandemii koronawirusa, która zaburza firmowy harmonogram prac nad produktami. Informacje na temat planów Apple związanych z przesunięciem premiery nowych iPhone'ów podał serwis Nikkei Asian Review, opierając się na anonimowych źródłach. Zazwyczaj Apple prezentuje nowe modele swoich smartfonów we wrześniu. Jednak z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, tegoroczna premiera może zostać przesunięta - w najgorszym scenariuszu nawet na 2021 rok. Jeden z powodów, dla których gigant z Cupertino miałby zdecydować się na taki krok, to problemy z łańcuchem dostaw. Kolejny, może nawet ważniejszy, to obawa przed mniejszym popytem konsumentów na technologiczne nowości. A z pewnością Apple chciałoby, aby pierwszy iPhone z obsługą 5G był sprzedażowym hitem. Poza tym negatywny wpływ na plany firmy może mieć fakt, że zdecydowana większość pracowników firmy w USA pracuje obecnie zdalnie. Przesunięcie premiery nowych iPhone'ów na przyszły rok mogłoby mieć dramatyczne skutki nie tylko dla Apple i przychodów firmy, ale również dla wielu jej dostawców z USA, Europy i Azji, w tym przede wszystkim Chin. Mówi się nawet o zagrożeniu dla milionów miejsc pracy w zakładach produkcyjnych. Według źródeł Nikkei Asian Review, obecnie Apple jest na etapie wewnętrznych rozmów odnośnie opóźnienia premiery nowych iPhone'ów, a ostateczna decyzja ma zapaść najpóźniej w maju. Sama firma nie komentuje sprawy. W lutym br. globalna produkcja smartfonów zanotowała spadek o 38 procent, co jest najgorszym wynikiem w historii tego segmentu - wynika z danych Strategy Analytics. Powodem kryzysu jest pandemia koronawirusa, według analityków trudna sytuacja nie poprawi się w nadchodzących tygodniach.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Amazon naprawdę wejdzie do Polski. Rozmowy już trwają.

  2020-02-24

  Najpewniej jeszcze w tym roku Amazon wejdzie do Polski i otworzy tu e-sklep. Do tej pory Polacy mogli robić zakupy na polskojęzycznej stronie niemieckiego Amazon.de. Według medialnych doniesień Amazon obecnie "prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy na temat współpracy z Pocztą Polską". Operator miał już przejść testy jakościowe Amazona. Jeśli porozumienie doszłoby do skutku, Poczta miałaby zająć się przesyłkami z polskiej wersji Amazon.com w Polsce i na Ukrainie. Ostateczne rozmowy w tej sprawie mają się odbyć w kwietniu.
  Amazon jest jedną z największych globalnych sieci handlowych. Firma prowadzi największy sklep internetowy na świecie, rozwija też nowoczesne, samoobsługowe sklepy stacjonarne Amazon GO. Handel odpowiada za większość przychodów Amazona (to 140,21 mld dol.), ale jego całkowite wpływy są zdecydowanie wyższe i wyniosły 232,89 mld dol.

  (źródło: www.businessinsider.com.pl)

 • Amazon najcenniejszą marką na świecie!

  2020-01-27

   Amazon został najcenniejszą marką na świecie w rankingu Brand Finance Global 500. Wycena firmy Jeffa Bezosa osiągnęła nieprzekraczalny do tej pory próg 200 miliardów dolarów. Najsilniejszą marką na świecie zostało włoskie Ferrari.Brand Finance co roku publikuje autorski ranking najbardziej wartościowych i mocnych marek. W pierwszej firmy są oceniane według ich finansowej wartości. W drugiej marki porządkuje się według kilku czynników składających się na siłę brandu - są to m.in. kondycja ekonomiczna marki, prognoza jej przychodów, lojalność i przywiązanie klientów. Tegoroczną edycję raportu zaprezentowano na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Amazon wygrał ranking kolejny rok z rzędu. Wartość giganta e-commerce wzrosła o 17,5 proc., z kwoty 187,9 mld dol. do aż 200 miliardów dolarów. To najwyższa wycena, jaką kiedykolwiek uzyskał jakikolwiek brand w historii zestawienia Brand Finance.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  2019-12-20

  Wszystkim naszym Klientom życzymy Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Pod choinką mnóstwa paczek, a w Nowym Roku jeszcze więcej! Zespół Meest Polska

 • Po świąteczne zakupy do sklepu stacjonarnego.

  2019-12-11

  Połowa Polaków robi zakupy przedświąteczne w sklepach stacjonarnych. Tam zostaje aż 70 proc. całej sumy, jaką wydajemy na organizację świąt - pokazują badania Deloitte. Polska rodzina na tegoroczne Boże Narodzenie wyda ponad 1,5 tys. zł. W międzynarodowym badaniu Deloitte wzięli udział respondenci z ośmiu europejskich krajów, w tym także z Polski. Pytania dotyczyły świątecznych budżetów oraz zakupów przedświątecznych robionych w internecie. Polska rodzina na tegoroczne Boże Narodzenie wyda średnio 1 521 zł, z czego 489 zł (32 proc.) trafi do sprzedawców online. Wydatki w sklepach stacjonarnych stanowią wciąż większość świątecznego budżetu Polaków (68 proc.), przy czym wzrosły one o 6,1 proc. w porównaniu do zeszłego roku.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Black Friday - hit wyprzedaży?

  2019-11-28

  Black Friday generuje większe obroty niż Boże Narodzenie i styczniowe wyprzedaże. Wartość sprzedaży elektroniki użytkowej, konsumenckiej i dóbr trwałych w tygodniu, w którym przypada Black Friday, przewyższa bożonarodzeniowe obroty sklepów na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Polski i Brazylii. W Chinach najważniejszą okazję do skorzystania z promocji stanowi Singles' Day, który generuje przychody trzykrotnie wyższe niż w przeciętnym tygodniu - wynika z analiz GfK. W tym roku Black Friday przypada w najpóźniejszym możliwym terminie (29 listopada). Powyższa data nie tylko zbiega się z dniem wypłaty wielu osób, ale też przypada zaledwie trzy tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. W rezultacie analitycy prognozują, że Black Friday w tym roku pobije wcześniejsze rekordy sprzedaży. W Chinach najważniejszą okazję do skorzystania z promocji stanowił Singles' Day (11 listopada), który zwykle generował przychody trzykrotnie wyższe niż w przeciętnym tygodniu.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

   

 • Microsoft skraca pracę o jeden dzień w tygodniu.

  2019-11-05

  Koncern Microsoft ujawnił, że przeprowadzony przez niego eksperyment skrócenia tygodnia pracy do czterech dni przyniósł pozytywne rezultaty. Okazało się, że efektywność pracowników wzrosła o 40 procent dzięki sprawniejszemu zarządzaniu czasem i szybszemu wykonywaniu obowiązków. Ponad 92 procent zatrudnionych przychylnie oceniło krótszy tydzień pracy. W sierpniu 2019 r. koncern Microsoft w swoim oddziale w Japonii przeprowadził eksperyment o nazwie Work-Life Choice Challenge Summer 2019. W ramach tego projektu ponad 2,3 tys. pracowników firmy otrzymało 5 kolejnych wolnych piątków, co oznaczało w praktyce skrócenie tygodnia pracy tylko do 4 dni. Teraz za pośrednictwem japońskich mediów Microsoft ujawnił wyniki swojego eksperymentu. Okazało się że skrócenie tygodnia pracy o jeden dzień spowodowało wzrost wydajności pracowników o 40 proc. Taki rezultat udało się osiągnąć dzięki temu że osoby zatrudnione w firmie mając taką samą liczbę obowiązków, a jednocześnie mniej czasu na ich wykonanie bardziej ekonomicznie zarządzały swoimi zasobami. Np. spotkania służbowe zostały skrócone przybierając bardziej merytoryczną formę niż wcześniej. Takuya Hirano, dyrektor Microsoft Japan w rozmowie z prasą zaznaczył, że wprowadzenie skróconego tygodnia pracy ma pomóc zatrudnionym w odnalezieniu dodatkowych celów i prowadzenie bardziej zrównoważonego trybu życia, w którym chodzenie do biura nie jest najważniejszym elementem rzeczywistości. Microsoft ujawnił także, że w sondażu 92,1 proc. pracowników objętych eksperymentem uznało skrócenie tygodnia pracy do 4 dni za dobry pomysł. Przy okazji podniesienia wydajności okazało się, że dzięki wolnym piątkom zużycie energii w firmie spadło o 23,1 proc., zaś pracownicy wydrukowali o 58,7 proc. dokumentów mniej, co z kolei ma korzystny wpływ na środowisko. Na razie nie ma żadnych informacji o tym by skrócenie tygodnia pracy miało stać się w Microsofcie stałym modelem zatrudnienia. Koncern zapowiada jednak powtórzenie swojego eksperymentu w 2020 r.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • McDonald’ stawia na sztuczną inteligencję, która ma zastąpić pracowników.

  2019-09-19

  Sieć restauracji McDonald’s kupiła system komunikacji głosowej Apprente. Zostanie wykorzystana w punktach McDrive, gdzie docelowo zastąpi pracowników przyjmujących zamówienia. McDonald’s twierdzi, że osoby pracujące w okienkach McDrive nie zawsze mają dobry nastrój i czasem bywają zmęczone. Ma to zmienić kupiony właśnie system Apprente. Zamówienia będzie przyjmować asystent głosowy, dzięki czemu jakość obsługi klienta zostanie podniesiona. Właściciele systemu Apprente podkreślają, że ich system komunikacji głosowej nie ma problemów ze zrozumieniem klientów, także kolokwialnych i potocznych zwrotów. Wirtualny asystent sprzedaży może zostać wdrożony niemal natychmiast, ponieważ nie bazuje na stopniowej nauce języków. McDonald’s wprowadzi Apprente we wszystkich swoich restauracjach na całym świecie, również w Polsce. Firma podaje, że codziennie jedzenie w jej restauracjach na całym świecie zamawia ok. 68 mln klientów. Ponad połowa zamówień realizowana jest w okienkach McDrive.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Apple zaprezentuje nowe iPhone'y 10 września.

  2019-08-30

  Nieoficjalne informacje o tym, że 10 września Apple zamierza zaprezentować swoje nowości, w tym przede wszystkim nowe iPhone'y, pojawiły się już 10 dni temu. Teraz firma rozpoczęła wysyłanie do mediów i partnerów zaproszeń na to wydarzenie, które zostało zaplanowane na godzinę 19 polskiego czasu w Steve Jobs Theater w siedzibie Apple w Cupertino. Na zaproszeniach umieszczono informację: "By innovation only". Najbardziej spodziewany temat eventu to najnowsze iPhone'y. Według nieoficjalnych doniesień, Apple pokaże trzy nowe modele, w tym dwa z ekranami OLED o przekątnej 5,8 i 6,5 cala oraz jeden z wyświetlaczem LCD o przekątnej 6,1 cala. Innowacje mają dotyczyć m.in. systemu aparatów fotograficznych, wykończenia, odporności i funkcji Face ID. Spodziewane są też większe baterie, bezprzewodowe ładowanie i nowe procesory. Trwają także spekulacje odnośnie nazewnictwa: możliwe że zobaczymy iPhone'a 11, iPhone'a 11 Pro oraz iPhone'a 11 R. Oprócz nowych smartfonów, Apple 10 września prawdopodobnie zaprezentuje nowe modele zegarka Apple Watch. Firma powinna też ujawnić więcej szczegółów na temat platform Apple Arcade i Apple TV+. Natomiast raczej nie należy się spodziewać nowych tabletów iPad i komputerów Mac. Apple prawdopodobnie szykuje dla nich oddzielną konferencję tej jesieni, tak jak to miało miejsce w ubiegłych latach.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • INFORMACJA O WYNIKACH POSTĘPOWANIA OFERTOWEGO NA REALIZACJĘ USŁUG DORADCZYCH POLEGAJĄCYCH NA PRZEPROWADZENIU AUDYTU WZORNICZEGO I OPRACOWANIU STRATEGII WZORNICZ

  2019-07-29

  MEEST POLSKA Sp. z o.o. przedkłada do publicznej informacji wyniki postępowania ofertowego na realizację usług doradczych polegających na przeprowadzeniu audytu wzorniczego dla firmy MEEST POLSKA Sp. z o.o. oraz opracowaniu na podstawie przeprowadzonego audytu strategii wzorniczej przedsiębiorstwa w ramach projektu pn. „WZMOCNIENIE KONKURENCYJNOŚCI SPÓŁKI MEEST POLSKA POPRZEZ WYTYCZENIE KIERUNKÓW ROZWOJU W KONTEKŚCIE WZORNICTWA NA PODSTAWIE PRZEPROWADZONEGO AUDYTU” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.4 Wzór na konkurencję I Etap.
  Załączniki:
  Informacja o wynikach postępowania ofertowego.

 • Pierwsze automaty paczkowe Poczty Polskiej stanęły w Warszawie.

  2019-07-19

  Poczta Polska oddała pilotażowo do użytku pierwsze automaty paczkowe. Pięć działa w sklepach Biedronka, jeden w placówce pocztowej na warszawskiej Pradze-Północ. Do końca października w całej Polsce stanie 200 takich urządzeń, które dostarczy duńska firma SwipBox.
  Projekt własnej sieci maszyn do odbioru paczek Poczta Polska ogłaszała już w drugiej połowie ubiegłego roku. Wedle pierwotnych planów, tysiąc automatów miało stanąć w sąsiedztwie sklepów Biedronka, na dworcach kolejowych oraz na stacjach Lotosu. Ostatecznie, rozpoczęty w czwartek pilotaż obejmie łącznie 200 maszyn paczkowych. Połowa stanie na terenie placówek Poczty Polskiej (w wydzielonych całodobowych strefach), a druga połowa w sklepach Biedronka (będą czynne tylko w godzinach pracy sklepów). Do końca sierpnia zostanie uruchomionych co najmniej 100 takich automatów w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Trójmieście. Listę dostępnych maszyn będzie można śledzić na bieżąco na dedykowanej stronie internetowej, która w odświeżonej wersji wystartuje w sierpniu.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • ZAPYTANIE OFERTOWE DOT. REALIZACJI USŁUG DORADCZYCH POLEGAJĄCYCH NA PRZEPROWADZENIU AUDYTU WZORNICZEGO I OPRACOWANIU STRATEGII WZORNICZEJ

  2019-07-09

  MEEST POLSKA Sp. z o.o. zaprasza do złożenia oferty na realizację usług doradczych polegających na przeprowadzeniu audytu wzorniczego dla firmy MEEST POLSKA Sp. z o.o. oraz opracowaniu na podstawie przeprowadzonego audytu strategii wzorniczej przedsiębiorstwa w ramach projektu pn. „WZMOCNIENIE KONKURENCYJNOŚCI SPÓŁKI MEEST POLSKA POPRZEZ WYTYCZENIE KIERUNKÓW ROZWOJU W KONTEKŚCIE WZORNICTWA NA PODSTAWIE PRZEPROWADZONEGO AUDYTU” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.4 Wzór na konkurencję I Etap.
  Załączniki:
  1. Zapytanie ofertowe.
  2. Formularz ofertowy – załącznik nr 1.
  3. Oświadczenia osób dedykowanych do realizacji usługi – załącznik nr 2.
  4. Zestawienie dot. osób dedykowanych do realizacji usługi posiadających doświadczenie w zakresie projektowania produktów w branży zamawiającego – załącznik nr 3.
  5. Zestawienie potwierdzające posiadanie udokumentowanego doświadczenia w projektowaniu strategii rozwoju produktów – załącznik nr 4.
  6. Zestawienie potwierdzające posiadanie udokumentowanego doświadczenia w realizacji audytów wzorniczych o wartości co najmniej 50 tysięcy złotych w ciągu ostatnich 5 lat – załącznik nr 5.
  7. Plan realizacji usługi wraz z metodologią realizacji usługi – załącznik nr 6.
  8. Oświadczenie o braku powiązań osobowych lub kapitałowych pomiędzy Oferentem a Zamawiającym – załącznik nr 7.
  9. Dokument wskazujący zasady realizacji audytu wzorniczego w odniesieniu do Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) i zgodności z dyrektywą w tym zakresie – załącznik nr 8.
  10. Proponowany przez Oferenta wzór umowy warunkowej na realizację przedmiotu zapytania ofertowego lub oświadczenie o braku posiadania wzoru umowy warunkowej – załącznik nr 9.
  11. Minimalny wymagany zakres umowy warunkowej – załącznik nr 10.
  12. Dokument wskazujący zasady realizacji audytu wzorniczego w odniesieniu do polityk horyzontalnych UE – załącznik nr 11.

 • 2019-07-09

 • Paczka bez plastiku. Sklepy wprowadzają radykalne zmiany.

  2019-06-17

  Nie potrzeba ustaw i dyrektyw. E-sklepy same rezygnują z folii i wypełniaczy. Robią tak już Reserved, Mohito, Lidl, Frisco i Carrefour. Według ustaleń Rzeczpospolitej, właśnie dołącza do nich Zalando. Zmiany te zmniejszą zużycie tworzyw sztucznych nienadających się do recyklingu
  o 626 ton w porównaniu z 2018 r. Zalando do 2020 r. zobowiązuje się do całkowitej wymiany materiałów opakowaniowych na ekologiczne, w 100 proc. z recyklingu. Na podobne zmiany zdecydowały się już inne firmy. – W dostawach e-commerce marki Reserved i Mohito wykorzystują tylko opakowania z makulatury. Dzięki wprowadzeniu kartonów ekologicznych można było wyeliminować wykorzystanie folii zewnętrznej. Dyrektywa zakazująca plastikowych produktów jednorazowych wymusi pewne zmiany także na firmach kurierskich oraz sklepach internetowych, niemniej problem z plastikiem wykorzystywanym w paczkach jest duży. Także Lidl podkreślał znaczenie ekologicznych opakowań, ogłaszając start swojego polskiego sklepu internetowego, który inaczej niż stacjonarne nie oferuje żywności, tylko produkty przemysłowe. Zakupy pakowane są tylko w kartony z surowców ze zrównoważonych źródeł, a jako wypełnienie stosowany jest tylko papier z recyklingu.

  (źródło: www.rp.pl)

 • Zagraniczne zakupy kartą bez kosztów przewalutowania!

  2019-06-11

  Nowe udogodnienie dla klientów MyMeest.pl! Alior Bank udostępnił płatności zagraniczne kartą bez kosztów przewalutowania dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego. Dzięki temu, klienci Alior Banku będą mogli za pomocą podstawowej karty do konta płacić w 152 walutach i korzystać z najlepszych przeliczników – średniego kursu NBP dla dolara, euro i funta brytyjskiego oraz kursu Mastercard dla pozostałych walut bez prowizji banku. Właściciele Konta Jakże Osobistego przed wyjazdem zagranicznym nie będą musieli już przeczesywać internetowych oraz stacjonarnych kantorów walutowych w poszukiwaniu najbardziej opłacalnych kursów.
  W ramach jednej z wielu korzyści do rachunku pojawiła się wygodna alternatywa do kart walutowych oraz wielowalutowych – i to aktywowana w mgnieniu oka. Aby uruchomić usługę przewalutowania wystarczy, że posiadacze Konta Jakże Osobistego włączą w bankowości internetowej lub mobilnej korzyść o nazwie: „płatności kartą bez kosztów przewalutowania”. W ten sposób już od następnego dnia będą mogli cieszyć się nową funkcją swojej karty płatniczej. Usługę można aktywować także u bankiera w oddziale lub placówce partnerskiej. Posiadacz konta nie musi wyrabiać dodatkowej karty, aby móc korzystać z nowej usługi. Zostanie ona przypisana do tej samej karty płatniczej, z której korzystał do tej pory. Co za tym idzie – korzyść można włączyć z każdego miejsca na świecie w dowolnym czasie. Klienci wybierający się za granicę mogą liczyć na najlepsze kursy walutowe. W przypadku płatności kartą w krajach strefy euro, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii transakcje rozliczane będą po średnim kursie NBP. Płatności dokonywane w innych państwach rozliczane będą na podstawie kursu Mastercard.

  (źródło: www.businessinsider.com.pl)

 • Co drugi Polak czeka na letnie wyprzedaże.

  2019-06-07

  Z początkiem czerwca sklepy zaczynają oferować klientom produkty po obniżonych cenach. I to właśnie letnie promocje interesują konsumentów najbardziej - wynika z badania IBRIS, które jest częścią raportu Santander Consumer Banku. Na pytanie o okazje zakupowe najbardziej sprzyjające zakupom, niemal połowa, bo 42,2 proc. osób badanych, wskazało wyprzedaże organizowane m.in. w sezonie letnim. W tej grupie zdecydowanie dominują kobiety – 39 proc. pań lubi upolować okazje na letnich wyprzedażach. Dla porównania, wśród panów odsetek ten wynosi 21,5 proc. Polacy bardzo racjonalnie podchodzą do wszelkich promocji. 48,1 proc. kobiet i 45,3 proc. mężczyzn deklaruje, że ze specjalnych okazji korzysta tylko wtedy, kiedy dotyczą czegoś, co i tak mieli kupić. z kolei prawie co dziesiąty Polak wybiera zawsze te towary, które są aktualnie w promocji. Wbrew pozorom liczna jest także grupa Polaków, którzy na letnie promocje nie zareagują. 

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Pierwsze automaty do odbioru paczek Poczty Polskiej staną przed wakacjami w placówkach i Biedronkach.

  2019-05-09

  200 maszyn paczkowych duńskiej firmy SwipBox stanie w placówkach Poczty Polskiej i sklepach Biedronka. Za pośrednictwem urządzeń klienci Poczty będą mogli odbierać przesyłki. Automaty umieszczone w wyodrębnionych strefach placówek pocztowych będą dostępne 24 godziny na dobę, pozostałe w godzinach pracy poszczególnych sklepów Biedronka. Pierwsze automaty pojawią się w placówkach pocztowych jeszcze przed wakacjami. Pozostałe zostaną oddane do użytku do końca trzeciego kwartału br. Najpierw trafią do placówek pocztowych oraz sklepów Biedronka w największych aglomeracjach miejskich, w tym w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście oraz Poznaniu.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Coraz więcej Polaków przeciwnych ograniczaniu handlu w niedziele.

  2019-04-16

  51 proc. Polaków negatywnie ocenia zakaz handlu w niedzielę, który rozszerzono od początku tego roku. To o pięć punktów procentowych więcej niż w poprzedniej fali badania, które przeprowadzono na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
  Od początku 2019 roku zaostrzono niedzielny zakaz handlu - sklepy mogą być otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu, a nie dwie, jak było w roku ubiegłym. W tej chwili regulacje obowiązujące od 2019 roku negatywnie ocenia 51 proc., jeszcze w listopadzie było to 46 proc. ankietowanych. Kurczy się grupa zupełnych zwolenników zmian ukierunkowanych na ograniczanie handlu w niedziele. W listopadzie 2018 roku było ich 31 proc., a w tej chwili zdecydowane poparcie dla regulacji deklaruje zaledwie 24 proc. Polaków.


  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Allegro zbroi się przed konkurentami z zagranicy. Zapowiada nowe usługi i rozważa akwizycje.

  2019-03-22

  Allegro, największa z platform e-commerce w Polsce, chce jeszcze bardziej umocnić się na polskim rynku, gdzie o klienta zaczynają walczyć globalni giganci jak Amazon i Alibaba. Firma wprowadzi w tym roku nowe rozwiązania dla kupujących m.in. gwarantowany czas dostawy. Po zakupie eBilet.pl Allegro rozważa kolejne akwizycje.
  Polacy coraz więcej kupują w internecie. Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w 2019 roku o 5,7 proc., a sprzedaż internetowa - według szacunków, które podało Allegro - o 13,3 proc. Firma podała, że w 2018 roku liczba profesjonalnych sprzedawców sprzedających na jej platformie wzrosła o 16 tys. i wyniosła 125 tys. Portal oferuje też coraz więcej produktów - w styczniu 2018 roku na stronie Allegro.pl można było znaleźć 70 mln ofert, a w lutym tego roku już 102 mln.
  Na wzrost popularności wpłynęło też wprowadzenie w sierpniu usługi Allegro! Smart, która pozwala na darmowe przesyłki przez cały rok za 49 zł. To rozwiązanie dostępne jest już dla 46 mln ofert. Na ten rok firma zapowiada kolejne nowe rozwiązania dla klientów. Allegro planuje wprowadzenie przewidywalnego czasu dotarcia przesyłki bez względu na sposób dostawy. W zależności od lokalizacji, po raz pierwszy w historii, będzie w stanie zaoferować dostawę tego samego lub następnego dnia. W tym roku pojawi się też odroczona płatność. W ramach usługi klienci będą mogli dokonać płatności w ciągu 30 dni od otrzymania produktu. Ma to być alternatywa dla płatności za pobraniem, umożliwiająca klientom zapoznanie się z produktem oraz wybór najbardziej dogodnej metody płatności i dostawy. Nowością, która pojawi się pod koniec tego roku, będzie wyszukiwanie wizualne i nawigacja wizualna. Mechanizm będzie wykorzystywał do wyszukiwania rzeczywiste zdjęcia przedmiotów, co pozwoli dotrzeć do konkretnego produktu zbliżonego do niego wyglądem. Firma wprowadzi też opcję zamawiania kontaktu z konsultantem Allegro, która ma pomóc w bardziej złożonych problemach. Usługa jest obecnie testowana wewnętrznie. Pojawią się również nowe kanały kontaktu na żywo dla sprzedawców. Portalowi Allegro rośnie konkurencja ze strony Amazona czy Alibaby. Firma Jeffa Bezosa cały czas nie uruchomiła polskiej wersji, ale Polacy mogą od 2016 roku korzystać z przetłumaczonego na język polski niemieckiego sklepu Amazona. Z drugiej strony Polacy coraz chętniej robią zakupy w chińskim sklepie Aliexpress, należącym do Alibaby. Firma zaczęła się promować w naszym kraju, ostatnio nawiązała współpracę z organizatorami Cracow Fashion Week.

  (źródło: www.businessinsider.com.pl)

 • Eobuwie i Decathlon.pl najlepszymi sklepami internetowymi w Polsce!

  2019-02-25

  Z dziewiątej edycji rankingu Opineo.pl wynika, że najlepszymi sklepami internetowymi według polskich konsumentów są Eobuwie.com.pl i Decathlon.pl. Ranking przygotowano na podstawie średniej ocen wystawianych sklepom przez użytkowników serwisu Opineo.pl, pomagającego w podejmowaniu decyzji zakupowych. W rankingu uwzględniono potransakcyjne opinie z 2018 roku. Kupujący online stanowią dzisiaj ponad połowę wszystkich internautów w Polsce. Jednak motorem napędzającym sprzedaż w internecie są tzw. connected spenders, którzy stanowią w Polsce 8 milionową grupę konsumentów. Connected Spenders czytają opinie o produktach i to właśnie oni sami je recenzują.
  W zbiorczym rankingu e-sklepów zwyciężył obuwniczy Eobuwie. Sklep zdobył w 2018 roku ponad 164 tys. opinii, średnia ocen wyniosła 4,94. Kolejne miejsce zajął sportowy sklep Decathlon, któremu wystawiono przeszło 126 tys. opinii, a ich średnia wyniosła 4,83. Podium uzupełnia North.pl, sprzedający części zamienne do urządzeń ADG i RTV. Zdobył ponad 87 tys. opinii klientów, ze średnią 4,93.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Amazon testuje roboty Scout dostarczające paczki.

  2019-01-28

  Amazon rozpoczął w USA testy nowego systemu Amazon Scout, w ramach którego paczki dostarczane są do klientów za pomocą autonomicznych, elektrycznych robotów. Stworzone przez firmę urządzenia mają wymiary małej lodówki i poruszają się po chodnikach w tempie spacerowym. Początkowo w towarzystwie pracownika Amazona testy systemu ruszyły w hrabstwie Snohomish w stanie Waszyngton. Tamtejsi klienci mogą składać zamówienia tak samo jak dotychczas (na Amazon.com lub w aplikacji Amazon), a paczki zostaną dostarczone przez jedną z partnerskich firm Amazona lub sześciokołowym robotem Amazon Scout. Takich robotów będzie sześć i będą one pracować w ciągu dnia od poniedziałku do piątku. Mają one autonomicznie podążać trasą dostawy, ale początkowo w towarzystwie pracownika Amazona. Jak podają przedstawiciele Amazona, Amazon Scout został zaprojektowany w laboratorium badawczo-rozwojowym w Seattle. Urządzenia mogą bezpiecznie i sprawnie poruszać się między zwierzętami, pieszymi i czymkolwiek, co mogłyby napotkać na swojej drodze - czytamy w komunikacie Amazona.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Asystent Google przemówił po polsku. To wydarzenie zmieni sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów.

  2019-01-17

  Nadeszła chwila, na którą czekało wielu użytkowników - Google Assistant zaczął rozumieć język polski. Sztuczna inteligencja stojąca za tą technologią jest więc już w stanie nie tylko zrozumieć nas bez wysiłku, ale również zaserwować nam odpowiedzi na pytania, które mniej lub bardziej spontanicznie skierujemy w jej kierunku. Asystent Google posługujący się polskim językiem będzie dostępny na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Android (od wersji Lollipop w górę), smartfonach Apple z iOS (wymagana dodatkowa aplikacja) oraz akcesoriach firm trzecich, takich jak chociażby słuchawki. Niestety na ten moment amerykańska firma nie ma zamiaru sprzedawać w Polsce swoich głośników Google Home, a posiadacze tychże sprzętów będą póki co musieli obejść się smakiem w kwestii komunikacji z polską wersją Asystenta. Już teraz na rynku znajdują się produkty, które wspierają możliwość komunikacji z Asystentem Google, z czasem zaczną pojawiać się kolejne z nich posiadające stosowne oznaczenie “Assistant Ready". Firmy oraz przedsiębiorstwa będą mogły zintegrować Asystenta Google ze swoimi usługami pozwalając użytkownikom na usprawnienie komunikacji na linii marka - konsument. Od momentu premiery polskiej wersji Asystenta na naszym rynku znajdują się już dwie marki, które umożliwiają tego typu kontakt: jest to operator sieci komórkowej Play oraz firma e-Sky pozwalająca na wyszukiwanie połączeń lotniczych. W jaki sposób użytkownik będzie mógł na tym skorzystać? Bardzo prosto. Najlepiej pokazać to na przykładzie sieci Play: po zapytaniu Asystenta o obecne saldo na rachunku lub wysokość ostatniej faktury otrzymamy odpowiedź zwrotną zawierającą w sobie konkretną informację, która nas interesuje. Tego typu zabieg może pozwolić w przyszłości na przyspieszenie wymiany informacji oraz zmniejszyć frustrację wynikającą z konieczności przebijania się przez kolejkę na infolinii. Z kolei w przypadku usługi e-Sky, użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesujące, tanie połączenia lotnicze. Zastosowań jest oczywiście więcej, a ich liczba cały czas rośnie. Inżynierowie i programiści odpowiedzialni za rozwój polskiej wersji Asystenta musieli zmierzyć się nie tylko z problemami wynikającymi z samej technologii stojącej za działaniem mechanizmów sztucznej inteligencji, ale również skupić się na szkopułach tkwiących po lingwistycznej stronie związanej z językiem polskim. Aby komunikacja z Asystentem stała się naturalna, musiał on nauczyć się rozpoznawać kontekst wypowiedzi użytkownika nie bazując wyłącznie na pojedynczych hasłach uruchamiających swój wirtualny mózg przetwarzający dane. Przekształcenie wypowiadanych komend z takich, jak “pogoda, Warszawa, dzisiaj" na “jaka będzie dziś pogoda?" ma sprawić, iż korzystanie z wirtualnego Asystenta Google będzie nie tylko prostsze, ale również nie będzie aż tak angażujące. Amerykański gigant dąży do tego, abyśmy w końcu przestali zastanawiać się nad tym, w jaki sposób mamy rozmawiać z Asystentem, aby zrozumiał o co nam chodzi. Jako użytkownicy mamy po prostu zacząć się z nim porozumiewać tak, jak robimy to każdego dnia z innymi ludźmi.

  (źródło: www.interia.pl)

   

 • Zapytanie ofertowe nr 2/2018/POPW/MEEST

  2018-10-24

  W związku z realizacją umowy nr POPW.01.02.00-18-0023/17-00 projektu pn. „Wzrost konkurencyjności MEEST POLSKA poprzez internacjonalizację na rynkach Słowackim, Czeskim oraz Węgierskim” w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020, Oś priorytetowa I „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP, Beneficjent – Meest Polska Sp. z o.o. zwraca się z zapytaniem ofertowym na zakup usług w zakresie organizacji udziału w międzynarodowych targach dotyczących szeroko rozumianego rynku
  E-commerce.
  Zapytanie ofertowe wraz z załącznikami do pobrania znajduje się pod poniższym linkiem: 

  Zapytanie ofertowe

 • Ćwierć miliarda złotych – tyle wydadzą klienci Domodi i Allani, największych modowych marketplace’ów w Polsce w 2018 roku.

  2018-10-23

  Te dwa największe marketplace’y z branży fashion w Polsce notujące 22 miliony odsłon w miesiącu, udowadniają, że sklep internetowy to jedyna rzecz, która jest potrzebna, aby osiągnąć dobre wyniki w sprzedaży ubrań, butów i dodatków. A sukcesem bez wątpienia jest suma 250 milionów złotych, którą w ciągu roku za pośrednictwem Domodi i Allani użytkownicy przeznaczają na zakupy odzieżowe. Prognozy sprzedażowe obu serwisów pokazują, że tendencja ta będzie wciąż wzrastać, dlatego współpraca z popularnymi e-commercami w dobie internetowych zakupów to dla marek szybka droga do sukcesu. Rynek modowy nie jest łatwy. Zanim marka sprzeda swoje pierwsze produkty, musi przeznaczyć czas na budowanie wizerunku i zyskiwanie zaufania klientów. Ten proces skracają popularne modowe e-commerce’y, ułatwiając odzieżowym e-sklepom zaistnienie na konkurencyjnym rynku konsumenta. Współpraca z platformami sprzedażowymi daje wymierne korzyści w postaci wzrostów w sprzedaży, z tego powodu do witryn dołączają również większe, rozpoznawalne już brandy, widząc w nich ogromny potencjał.  Źródło: www.wirtualnemedia.pl


 • Apple, Google i Amazon najcenniejszymi markami na świecie.

  2018-10-05

  Apple, Google i Amazon to trzy najbardziej wartościowe marki 2018 roku według rankingu opublikowanego przez Interbrand. W porównaniu z poprzednim rokiem na najniższym miejscu podium Amazon zastąpił Microsoft, a Facebook - który w ub.r. odnotował najwyższy wzrost - teraz notuje spadek wartości. Wśród debiutantów na liście są Spotify i Subaru. W raporcie Interbrand podkreśla, że na wartość konkretnej marki w jego corocznym zestawieniu mają wpływ trzy najważniejsze czynniki: kondycja finansowa, znaczenie marki dla wyborów dokonywanych przez konsumentów, a także jej zdolność do kształtowania cen na rynku. Dziesięć lat po światowym kryzysie finansowym, najszybciej rosnące marki to te, które intuicyjnie rozumieją swoich klientów i podejmują odważne ruchy - powiedział Charles Trevail, globalny dyrektor generalny Interbrand. Ponad połowa najcenniejszych globalnych marek pochodzi z pięciu sektorów motoryzacja (16), technologie (13), usługi finansowe (12), luksus (9) i FMCG (9).

  źródło: www.wirtualnemedia.pl

 • Paczkmaty staną przy sklepach Lidla. Sieć chce wejść w e-handel.

  2018-09-10

  Lidl planuje na przełomie 2019 i 2020 roku ruszyć ze sprzedażą przez internet. Zakupy z dyskontu można będzie odbierać w popularnych paczkomatach. Taką informację podał serwis Spider's Web. InPost, właściciel paczkomatów, ma stawiać swoje maszyny przy wybranych marketach Lidla. To ma ułatwić odbiór zakupów. Ma to być też sposób na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Pierwsze dwa takie paczkomaty przy sklepach Lidla stoją - jeden w Poznaniu, drugi w Plewiskach w Wielkopolsce. Według serwisu obie firmy chcą podzielić się kosztami inwestycji. - Lidl weźmie na na siebie infrastrukturę – da teren oraz zapewni media. InPost postawi natomiast maszyny oraz będzie odpowiadać za logistykę - czytamy w serwisie Spider's Web. Lidl dostanie dla siebie 40% pojemności paczkomatów stojących pod jego sklepami. Pozostała będzie dostępna do wykorzystania dla innych klientów Inpostu. Lidl ma obecnie w Polsce ponad 650 marketów.

  (źródło: www.dlahandlu.pl)

 • Realizujemy projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

  2018-08-31

  Bardzo nam miło poinformować, iż jesteśmy w trakcie realizacji projektu pn. „Wzrost konkurencyjności MEEST POLSKA poprzez internacjonalizację na rynkach Słowackim, Czeskim oraz Węgierskim” Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020, Oś priorytetowa I „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP. Projekt realizowany jest na podstawie umowy zawartej pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a MEEST Polska Sp. z o.o. w dniu 27 września 2017 roku. Przyznana kwota dofinansowania to 397 320,00 zł.

  Głównym celem projektu jest pozyskanie kompleksowej wiedzy techniczno - merytorycznej związanej z internacjonalizacją usług spółki Meest Polska, a w konsekwencji świadczenie usług na nowych rynkach zagranicznych. Cel jest zbieżny z bieżącą sytuacją przedsiębiorstwa oraz planami rozwojowymi które zakładają sukcesywne wchodzenie na nowe rynki. Wynika to wprost z określonej wizji tj: "zdobycie nowych rynków dzięki realizacji założeń strategii rozwoju przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowego modelu biznesowego". W chwili obecnej Meest Polska nie świadczy usług na rynku czeskim, słowackim oraz węgierskim.


  logotypy

 • Wygoda - głównym motorem decyzji zakupowych klientów.

  2018-08-21

  Konsumenci są dziś bardziej zabiegani niż kiedykolwiek wcześniej, a z drugiej strony dzięki dostępowi do technologii coraz bardziej świadomi. Dlatego oczekują rozwiązań wygodnych, użytecznych, które ułatwiają im życie i oszczędzają czas, a przy tym zdrowych i ekologicznych. Te oczekiwania to wyzwanie dla branży FMCG i handlu detalicznego. Obok dobrej jakości za odpowiednią cenę, to właśnie wygoda staje się dziś głównym motorem decyzji zakupowych – wynika z globalnego raportu Nielsena „The Quest for Convenience”. Istnieje kilka czynników, które napędzają rosnący, globalny popyt na udogodnienia. Jednym z kluczowych jest dostęp do technologii oraz urbanizacja. Według ONZ do 2025 roku dwie trzecie światowej populacji będzie już mieszkać w miastach – to o 755 mln więcej niż dzisiaj. Zmieniająca się struktura ośrodków miejskich oznacza szybsze tempo życia i większe zapotrzebowanie konsumentów na technologie, które pomagają oszczędzać czas. Kolejnym zjawiskiem jest zmniejszanie się gospodarstw domowych, co powoduje zmianę zachowań konsumenckich. Klienci szukają wygodnych rozwiązań, które ułatwią im codzienne życie. Urbanizacja, szybszy styl życia i dostęp do technologii powodują również, że dziś konsumenci czują się bardziej zabiegani i zestresowani. Dlatego szukają wygodnych rozwiązań, które ułatwią im codzienne życie. Potencjalni klienci oczekują dziś przede wszystkim wygody, prostoty, oszczędności czasu i użyteczności.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

Kontakt   •   Regulamin   •   faq

 • „Wzmocnienie konkurencyjności spółki Meest Polska poprzez wytyczenie kierunków rozwoju w kontekście wzornictwa na podstawie przeprowadzonego audytu”.

  2020-11-30


  Informujemy, iż MEEST POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zrealizowała projekt w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020
  Działanie 1.4 Wzór na konkurencję
  pt. „WZMOCNIENIE KONKURENCYJNOŚCI SPÓŁKI MEEST POLSKA POPRZEZ WYTYCZENIE KIERUNKÓW ROZWOJU W KONTEKŚCIE WZORNICTWA NA PODSTAWIE PRZEPROWADZONEGO AUDYTU”
  W wyniku realizacji projektu MEEST POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zrealizowała następujący cel główny projektu: „Określenie kierunków rozwoju firmy i budowanie przewagi konkurencyjnej opartej na wzornictwie przemysłowym z uwzględnieniem potencjału rynkowego MEEST POLSKA”.

  Wartość projektu: 129 150.00 PLN
  Wartość dofinasowania: 89 250.00 PLN
  Wkład Funduszy Europejskich: 85.00%

 • Debiut Allegro na warszawskiej giełdzie!

  2020-10-12

  To historyczna chwila. Na warszawskiej giełdzie rozpoczęły się notowania akcji Allegro.eu. Pierwsze transakcje zawarto po kursie 65 zł, a więc o 51 proc. powyżej ceny ofertowej. To największy od przynajmniej dekady debiut na GPW.
  Na finiszu poniedziałkowej sesji wymieniano się po cenie 70 zł, czyli o 63 proc. powyżej ceny ofertowej ustalonej w ofercie na 43 zł. Obroty akcjami dzisiejszego debiutanta wyniosły niemal 4 mld zł. Oferta Allegro pod względem wartości przebiła debiut PZU z maja 2010 roku. Ten debiut świadczy o tym, że Allegro to dziś lider branży e-commerce w Polsce, a właściciele najpopularniejszego market place'u nie powiedzieli zapewne jeszcze ostatniego słowa. 

  (źródło: www.bankier.pl)

 • Apple mocno opóźni premierę iPhone’a 12, powodem koronawirus.

  2020-03-30

  Apple przymierza się do opóźnienia premiery najnowszych iPhone'ów z obsługą łączności 5G. To efekt pandemii koronawirusa, która zaburza firmowy harmonogram prac nad produktami. Informacje na temat planów Apple związanych z przesunięciem premiery nowych iPhone'ów podał serwis Nikkei Asian Review, opierając się na anonimowych źródłach. Zazwyczaj Apple prezentuje nowe modele swoich smartfonów we wrześniu. Jednak z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, tegoroczna premiera może zostać przesunięta - w najgorszym scenariuszu nawet na 2021 rok. Jeden z powodów, dla których gigant z Cupertino miałby zdecydować się na taki krok, to problemy z łańcuchem dostaw. Kolejny, może nawet ważniejszy, to obawa przed mniejszym popytem konsumentów na technologiczne nowości. A z pewnością Apple chciałoby, aby pierwszy iPhone z obsługą 5G był sprzedażowym hitem. Poza tym negatywny wpływ na plany firmy może mieć fakt, że zdecydowana większość pracowników firmy w USA pracuje obecnie zdalnie. Przesunięcie premiery nowych iPhone'ów na przyszły rok mogłoby mieć dramatyczne skutki nie tylko dla Apple i przychodów firmy, ale również dla wielu jej dostawców z USA, Europy i Azji, w tym przede wszystkim Chin. Mówi się nawet o zagrożeniu dla milionów miejsc pracy w zakładach produkcyjnych. Według źródeł Nikkei Asian Review, obecnie Apple jest na etapie wewnętrznych rozmów odnośnie opóźnienia premiery nowych iPhone'ów, a ostateczna decyzja ma zapaść najpóźniej w maju. Sama firma nie komentuje sprawy. W lutym br. globalna produkcja smartfonów zanotowała spadek o 38 procent, co jest najgorszym wynikiem w historii tego segmentu - wynika z danych Strategy Analytics. Powodem kryzysu jest pandemia koronawirusa, według analityków trudna sytuacja nie poprawi się w nadchodzących tygodniach.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Amazon naprawdę wejdzie do Polski. Rozmowy już trwają.

  2020-02-24

  Najpewniej jeszcze w tym roku Amazon wejdzie do Polski i otworzy tu e-sklep. Do tej pory Polacy mogli robić zakupy na polskojęzycznej stronie niemieckiego Amazon.de. Według medialnych doniesień Amazon obecnie "prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy na temat współpracy z Pocztą Polską". Operator miał już przejść testy jakościowe Amazona. Jeśli porozumienie doszłoby do skutku, Poczta miałaby zająć się przesyłkami z polskiej wersji Amazon.com w Polsce i na Ukrainie. Ostateczne rozmowy w tej sprawie mają się odbyć w kwietniu.
  Amazon jest jedną z największych globalnych sieci handlowych. Firma prowadzi największy sklep internetowy na świecie, rozwija też nowoczesne, samoobsługowe sklepy stacjonarne Amazon GO. Handel odpowiada za większość przychodów Amazona (to 140,21 mld dol.), ale jego całkowite wpływy są zdecydowanie wyższe i wyniosły 232,89 mld dol.

  (źródło: www.businessinsider.com.pl)

 • Amazon najcenniejszą marką na świecie!

  2020-01-27

   Amazon został najcenniejszą marką na świecie w rankingu Brand Finance Global 500. Wycena firmy Jeffa Bezosa osiągnęła nieprzekraczalny do tej pory próg 200 miliardów dolarów. Najsilniejszą marką na świecie zostało włoskie Ferrari.Brand Finance co roku publikuje autorski ranking najbardziej wartościowych i mocnych marek. W pierwszej firmy są oceniane według ich finansowej wartości. W drugiej marki porządkuje się według kilku czynników składających się na siłę brandu - są to m.in. kondycja ekonomiczna marki, prognoza jej przychodów, lojalność i przywiązanie klientów. Tegoroczną edycję raportu zaprezentowano na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Amazon wygrał ranking kolejny rok z rzędu. Wartość giganta e-commerce wzrosła o 17,5 proc., z kwoty 187,9 mld dol. do aż 200 miliardów dolarów. To najwyższa wycena, jaką kiedykolwiek uzyskał jakikolwiek brand w historii zestawienia Brand Finance.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  2019-12-20

  Wszystkim naszym Klientom życzymy Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Pod choinką mnóstwa paczek, a w Nowym Roku jeszcze więcej! Zespół Meest Polska

 • Po świąteczne zakupy do sklepu stacjonarnego.

  2019-12-11

  Połowa Polaków robi zakupy przedświąteczne w sklepach stacjonarnych. Tam zostaje aż 70 proc. całej sumy, jaką wydajemy na organizację świąt - pokazują badania Deloitte. Polska rodzina na tegoroczne Boże Narodzenie wyda ponad 1,5 tys. zł. W międzynarodowym badaniu Deloitte wzięli udział respondenci z ośmiu europejskich krajów, w tym także z Polski. Pytania dotyczyły świątecznych budżetów oraz zakupów przedświątecznych robionych w internecie. Polska rodzina na tegoroczne Boże Narodzenie wyda średnio 1 521 zł, z czego 489 zł (32 proc.) trafi do sprzedawców online. Wydatki w sklepach stacjonarnych stanowią wciąż większość świątecznego budżetu Polaków (68 proc.), przy czym wzrosły one o 6,1 proc. w porównaniu do zeszłego roku.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Black Friday - hit wyprzedaży?

  2019-11-28

  Black Friday generuje większe obroty niż Boże Narodzenie i styczniowe wyprzedaże. Wartość sprzedaży elektroniki użytkowej, konsumenckiej i dóbr trwałych w tygodniu, w którym przypada Black Friday, przewyższa bożonarodzeniowe obroty sklepów na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Polski i Brazylii. W Chinach najważniejszą okazję do skorzystania z promocji stanowi Singles' Day, który generuje przychody trzykrotnie wyższe niż w przeciętnym tygodniu - wynika z analiz GfK. W tym roku Black Friday przypada w najpóźniejszym możliwym terminie (29 listopada). Powyższa data nie tylko zbiega się z dniem wypłaty wielu osób, ale też przypada zaledwie trzy tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. W rezultacie analitycy prognozują, że Black Friday w tym roku pobije wcześniejsze rekordy sprzedaży. W Chinach najważniejszą okazję do skorzystania z promocji stanowił Singles' Day (11 listopada), który zwykle generował przychody trzykrotnie wyższe niż w przeciętnym tygodniu.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

   

 • Microsoft skraca pracę o jeden dzień w tygodniu.

  2019-11-05

  Koncern Microsoft ujawnił, że przeprowadzony przez niego eksperyment skrócenia tygodnia pracy do czterech dni przyniósł pozytywne rezultaty. Okazało się, że efektywność pracowników wzrosła o 40 procent dzięki sprawniejszemu zarządzaniu czasem i szybszemu wykonywaniu obowiązków. Ponad 92 procent zatrudnionych przychylnie oceniło krótszy tydzień pracy. W sierpniu 2019 r. koncern Microsoft w swoim oddziale w Japonii przeprowadził eksperyment o nazwie Work-Life Choice Challenge Summer 2019. W ramach tego projektu ponad 2,3 tys. pracowników firmy otrzymało 5 kolejnych wolnych piątków, co oznaczało w praktyce skrócenie tygodnia pracy tylko do 4 dni. Teraz za pośrednictwem japońskich mediów Microsoft ujawnił wyniki swojego eksperymentu. Okazało się że skrócenie tygodnia pracy o jeden dzień spowodowało wzrost wydajności pracowników o 40 proc. Taki rezultat udało się osiągnąć dzięki temu że osoby zatrudnione w firmie mając taką samą liczbę obowiązków, a jednocześnie mniej czasu na ich wykonanie bardziej ekonomicznie zarządzały swoimi zasobami. Np. spotkania służbowe zostały skrócone przybierając bardziej merytoryczną formę niż wcześniej. Takuya Hirano, dyrektor Microsoft Japan w rozmowie z prasą zaznaczył, że wprowadzenie skróconego tygodnia pracy ma pomóc zatrudnionym w odnalezieniu dodatkowych celów i prowadzenie bardziej zrównoważonego trybu życia, w którym chodzenie do biura nie jest najważniejszym elementem rzeczywistości. Microsoft ujawnił także, że w sondażu 92,1 proc. pracowników objętych eksperymentem uznało skrócenie tygodnia pracy do 4 dni za dobry pomysł. Przy okazji podniesienia wydajności okazało się, że dzięki wolnym piątkom zużycie energii w firmie spadło o 23,1 proc., zaś pracownicy wydrukowali o 58,7 proc. dokumentów mniej, co z kolei ma korzystny wpływ na środowisko. Na razie nie ma żadnych informacji o tym by skrócenie tygodnia pracy miało stać się w Microsofcie stałym modelem zatrudnienia. Koncern zapowiada jednak powtórzenie swojego eksperymentu w 2020 r.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • McDonald’ stawia na sztuczną inteligencję, która ma zastąpić pracowników.

  2019-09-19

  Sieć restauracji McDonald’s kupiła system komunikacji głosowej Apprente. Zostanie wykorzystana w punktach McDrive, gdzie docelowo zastąpi pracowników przyjmujących zamówienia. McDonald’s twierdzi, że osoby pracujące w okienkach McDrive nie zawsze mają dobry nastrój i czasem bywają zmęczone. Ma to zmienić kupiony właśnie system Apprente. Zamówienia będzie przyjmować asystent głosowy, dzięki czemu jakość obsługi klienta zostanie podniesiona. Właściciele systemu Apprente podkreślają, że ich system komunikacji głosowej nie ma problemów ze zrozumieniem klientów, także kolokwialnych i potocznych zwrotów. Wirtualny asystent sprzedaży może zostać wdrożony niemal natychmiast, ponieważ nie bazuje na stopniowej nauce języków. McDonald’s wprowadzi Apprente we wszystkich swoich restauracjach na całym świecie, również w Polsce. Firma podaje, że codziennie jedzenie w jej restauracjach na całym świecie zamawia ok. 68 mln klientów. Ponad połowa zamówień realizowana jest w okienkach McDrive.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Apple zaprezentuje nowe iPhone'y 10 września.

  2019-08-30

  Nieoficjalne informacje o tym, że 10 września Apple zamierza zaprezentować swoje nowości, w tym przede wszystkim nowe iPhone'y, pojawiły się już 10 dni temu. Teraz firma rozpoczęła wysyłanie do mediów i partnerów zaproszeń na to wydarzenie, które zostało zaplanowane na godzinę 19 polskiego czasu w Steve Jobs Theater w siedzibie Apple w Cupertino. Na zaproszeniach umieszczono informację: "By innovation only". Najbardziej spodziewany temat eventu to najnowsze iPhone'y. Według nieoficjalnych doniesień, Apple pokaże trzy nowe modele, w tym dwa z ekranami OLED o przekątnej 5,8 i 6,5 cala oraz jeden z wyświetlaczem LCD o przekątnej 6,1 cala. Innowacje mają dotyczyć m.in. systemu aparatów fotograficznych, wykończenia, odporności i funkcji Face ID. Spodziewane są też większe baterie, bezprzewodowe ładowanie i nowe procesory. Trwają także spekulacje odnośnie nazewnictwa: możliwe że zobaczymy iPhone'a 11, iPhone'a 11 Pro oraz iPhone'a 11 R. Oprócz nowych smartfonów, Apple 10 września prawdopodobnie zaprezentuje nowe modele zegarka Apple Watch. Firma powinna też ujawnić więcej szczegółów na temat platform Apple Arcade i Apple TV+. Natomiast raczej nie należy się spodziewać nowych tabletów iPad i komputerów Mac. Apple prawdopodobnie szykuje dla nich oddzielną konferencję tej jesieni, tak jak to miało miejsce w ubiegłych latach.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • INFORMACJA O WYNIKACH POSTĘPOWANIA OFERTOWEGO NA REALIZACJĘ USŁUG DORADCZYCH POLEGAJĄCYCH NA PRZEPROWADZENIU AUDYTU WZORNICZEGO I OPRACOWANIU STRATEGII WZORNICZ

  2019-07-29

  MEEST POLSKA Sp. z o.o. przedkłada do publicznej informacji wyniki postępowania ofertowego na realizację usług doradczych polegających na przeprowadzeniu audytu wzorniczego dla firmy MEEST POLSKA Sp. z o.o. oraz opracowaniu na podstawie przeprowadzonego audytu strategii wzorniczej przedsiębiorstwa w ramach projektu pn. „WZMOCNIENIE KONKURENCYJNOŚCI SPÓŁKI MEEST POLSKA POPRZEZ WYTYCZENIE KIERUNKÓW ROZWOJU W KONTEKŚCIE WZORNICTWA NA PODSTAWIE PRZEPROWADZONEGO AUDYTU” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.4 Wzór na konkurencję I Etap.
  Załączniki:
  Informacja o wynikach postępowania ofertowego.

 • Pierwsze automaty paczkowe Poczty Polskiej stanęły w Warszawie.

  2019-07-19

  Poczta Polska oddała pilotażowo do użytku pierwsze automaty paczkowe. Pięć działa w sklepach Biedronka, jeden w placówce pocztowej na warszawskiej Pradze-Północ. Do końca października w całej Polsce stanie 200 takich urządzeń, które dostarczy duńska firma SwipBox.
  Projekt własnej sieci maszyn do odbioru paczek Poczta Polska ogłaszała już w drugiej połowie ubiegłego roku. Wedle pierwotnych planów, tysiąc automatów miało stanąć w sąsiedztwie sklepów Biedronka, na dworcach kolejowych oraz na stacjach Lotosu. Ostatecznie, rozpoczęty w czwartek pilotaż obejmie łącznie 200 maszyn paczkowych. Połowa stanie na terenie placówek Poczty Polskiej (w wydzielonych całodobowych strefach), a druga połowa w sklepach Biedronka (będą czynne tylko w godzinach pracy sklepów). Do końca sierpnia zostanie uruchomionych co najmniej 100 takich automatów w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Trójmieście. Listę dostępnych maszyn będzie można śledzić na bieżąco na dedykowanej stronie internetowej, która w odświeżonej wersji wystartuje w sierpniu.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • ZAPYTANIE OFERTOWE DOT. REALIZACJI USŁUG DORADCZYCH POLEGAJĄCYCH NA PRZEPROWADZENIU AUDYTU WZORNICZEGO I OPRACOWANIU STRATEGII WZORNICZEJ

  2019-07-09

  MEEST POLSKA Sp. z o.o. zaprasza do złożenia oferty na realizację usług doradczych polegających na przeprowadzeniu audytu wzorniczego dla firmy MEEST POLSKA Sp. z o.o. oraz opracowaniu na podstawie przeprowadzonego audytu strategii wzorniczej przedsiębiorstwa w ramach projektu pn. „WZMOCNIENIE KONKURENCYJNOŚCI SPÓŁKI MEEST POLSKA POPRZEZ WYTYCZENIE KIERUNKÓW ROZWOJU W KONTEKŚCIE WZORNICTWA NA PODSTAWIE PRZEPROWADZONEGO AUDYTU” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.4 Wzór na konkurencję I Etap.
  Załączniki:
  1. Zapytanie ofertowe.
  2. Formularz ofertowy – załącznik nr 1.
  3. Oświadczenia osób dedykowanych do realizacji usługi – załącznik nr 2.
  4. Zestawienie dot. osób dedykowanych do realizacji usługi posiadających doświadczenie w zakresie projektowania produktów w branży zamawiającego – załącznik nr 3.
  5. Zestawienie potwierdzające posiadanie udokumentowanego doświadczenia w projektowaniu strategii rozwoju produktów – załącznik nr 4.
  6. Zestawienie potwierdzające posiadanie udokumentowanego doświadczenia w realizacji audytów wzorniczych o wartości co najmniej 50 tysięcy złotych w ciągu ostatnich 5 lat – załącznik nr 5.
  7. Plan realizacji usługi wraz z metodologią realizacji usługi – załącznik nr 6.
  8. Oświadczenie o braku powiązań osobowych lub kapitałowych pomiędzy Oferentem a Zamawiającym – załącznik nr 7.
  9. Dokument wskazujący zasady realizacji audytu wzorniczego w odniesieniu do Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) i zgodności z dyrektywą w tym zakresie – załącznik nr 8.
  10. Proponowany przez Oferenta wzór umowy warunkowej na realizację przedmiotu zapytania ofertowego lub oświadczenie o braku posiadania wzoru umowy warunkowej – załącznik nr 9.
  11. Minimalny wymagany zakres umowy warunkowej – załącznik nr 10.
  12. Dokument wskazujący zasady realizacji audytu wzorniczego w odniesieniu do polityk horyzontalnych UE – załącznik nr 11.

 • 2019-07-09

 • Paczka bez plastiku. Sklepy wprowadzają radykalne zmiany.

  2019-06-17

  Nie potrzeba ustaw i dyrektyw. E-sklepy same rezygnują z folii i wypełniaczy. Robią tak już Reserved, Mohito, Lidl, Frisco i Carrefour. Według ustaleń Rzeczpospolitej, właśnie dołącza do nich Zalando. Zmiany te zmniejszą zużycie tworzyw sztucznych nienadających się do recyklingu
  o 626 ton w porównaniu z 2018 r. Zalando do 2020 r. zobowiązuje się do całkowitej wymiany materiałów opakowaniowych na ekologiczne, w 100 proc. z recyklingu. Na podobne zmiany zdecydowały się już inne firmy. – W dostawach e-commerce marki Reserved i Mohito wykorzystują tylko opakowania z makulatury. Dzięki wprowadzeniu kartonów ekologicznych można było wyeliminować wykorzystanie folii zewnętrznej. Dyrektywa zakazująca plastikowych produktów jednorazowych wymusi pewne zmiany także na firmach kurierskich oraz sklepach internetowych, niemniej problem z plastikiem wykorzystywanym w paczkach jest duży. Także Lidl podkreślał znaczenie ekologicznych opakowań, ogłaszając start swojego polskiego sklepu internetowego, który inaczej niż stacjonarne nie oferuje żywności, tylko produkty przemysłowe. Zakupy pakowane są tylko w kartony z surowców ze zrównoważonych źródeł, a jako wypełnienie stosowany jest tylko papier z recyklingu.

  (źródło: www.rp.pl)

 • Zagraniczne zakupy kartą bez kosztów przewalutowania!

  2019-06-11

  Nowe udogodnienie dla klientów MyMeest.pl! Alior Bank udostępnił płatności zagraniczne kartą bez kosztów przewalutowania dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego. Dzięki temu, klienci Alior Banku będą mogli za pomocą podstawowej karty do konta płacić w 152 walutach i korzystać z najlepszych przeliczników – średniego kursu NBP dla dolara, euro i funta brytyjskiego oraz kursu Mastercard dla pozostałych walut bez prowizji banku. Właściciele Konta Jakże Osobistego przed wyjazdem zagranicznym nie będą musieli już przeczesywać internetowych oraz stacjonarnych kantorów walutowych w poszukiwaniu najbardziej opłacalnych kursów.
  W ramach jednej z wielu korzyści do rachunku pojawiła się wygodna alternatywa do kart walutowych oraz wielowalutowych – i to aktywowana w mgnieniu oka. Aby uruchomić usługę przewalutowania wystarczy, że posiadacze Konta Jakże Osobistego włączą w bankowości internetowej lub mobilnej korzyść o nazwie: „płatności kartą bez kosztów przewalutowania”. W ten sposób już od następnego dnia będą mogli cieszyć się nową funkcją swojej karty płatniczej. Usługę można aktywować także u bankiera w oddziale lub placówce partnerskiej. Posiadacz konta nie musi wyrabiać dodatkowej karty, aby móc korzystać z nowej usługi. Zostanie ona przypisana do tej samej karty płatniczej, z której korzystał do tej pory. Co za tym idzie – korzyść można włączyć z każdego miejsca na świecie w dowolnym czasie. Klienci wybierający się za granicę mogą liczyć na najlepsze kursy walutowe. W przypadku płatności kartą w krajach strefy euro, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii transakcje rozliczane będą po średnim kursie NBP. Płatności dokonywane w innych państwach rozliczane będą na podstawie kursu Mastercard.

  (źródło: www.businessinsider.com.pl)

 • Co drugi Polak czeka na letnie wyprzedaże.

  2019-06-07

  Z początkiem czerwca sklepy zaczynają oferować klientom produkty po obniżonych cenach. I to właśnie letnie promocje interesują konsumentów najbardziej - wynika z badania IBRIS, które jest częścią raportu Santander Consumer Banku. Na pytanie o okazje zakupowe najbardziej sprzyjające zakupom, niemal połowa, bo 42,2 proc. osób badanych, wskazało wyprzedaże organizowane m.in. w sezonie letnim. W tej grupie zdecydowanie dominują kobiety – 39 proc. pań lubi upolować okazje na letnich wyprzedażach. Dla porównania, wśród panów odsetek ten wynosi 21,5 proc. Polacy bardzo racjonalnie podchodzą do wszelkich promocji. 48,1 proc. kobiet i 45,3 proc. mężczyzn deklaruje, że ze specjalnych okazji korzysta tylko wtedy, kiedy dotyczą czegoś, co i tak mieli kupić. z kolei prawie co dziesiąty Polak wybiera zawsze te towary, które są aktualnie w promocji. Wbrew pozorom liczna jest także grupa Polaków, którzy na letnie promocje nie zareagują. 

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Pierwsze automaty do odbioru paczek Poczty Polskiej staną przed wakacjami w placówkach i Biedronkach.

  2019-05-09

  200 maszyn paczkowych duńskiej firmy SwipBox stanie w placówkach Poczty Polskiej i sklepach Biedronka. Za pośrednictwem urządzeń klienci Poczty będą mogli odbierać przesyłki. Automaty umieszczone w wyodrębnionych strefach placówek pocztowych będą dostępne 24 godziny na dobę, pozostałe w godzinach pracy poszczególnych sklepów Biedronka. Pierwsze automaty pojawią się w placówkach pocztowych jeszcze przed wakacjami. Pozostałe zostaną oddane do użytku do końca trzeciego kwartału br. Najpierw trafią do placówek pocztowych oraz sklepów Biedronka w największych aglomeracjach miejskich, w tym w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście oraz Poznaniu.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Coraz więcej Polaków przeciwnych ograniczaniu handlu w niedziele.

  2019-04-16

  51 proc. Polaków negatywnie ocenia zakaz handlu w niedzielę, który rozszerzono od początku tego roku. To o pięć punktów procentowych więcej niż w poprzedniej fali badania, które przeprowadzono na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
  Od początku 2019 roku zaostrzono niedzielny zakaz handlu - sklepy mogą być otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu, a nie dwie, jak było w roku ubiegłym. W tej chwili regulacje obowiązujące od 2019 roku negatywnie ocenia 51 proc., jeszcze w listopadzie było to 46 proc. ankietowanych. Kurczy się grupa zupełnych zwolenników zmian ukierunkowanych na ograniczanie handlu w niedziele. W listopadzie 2018 roku było ich 31 proc., a w tej chwili zdecydowane poparcie dla regulacji deklaruje zaledwie 24 proc. Polaków.


  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Allegro zbroi się przed konkurentami z zagranicy. Zapowiada nowe usługi i rozważa akwizycje.

  2019-03-22

  Allegro, największa z platform e-commerce w Polsce, chce jeszcze bardziej umocnić się na polskim rynku, gdzie o klienta zaczynają walczyć globalni giganci jak Amazon i Alibaba. Firma wprowadzi w tym roku nowe rozwiązania dla kupujących m.in. gwarantowany czas dostawy. Po zakupie eBilet.pl Allegro rozważa kolejne akwizycje.
  Polacy coraz więcej kupują w internecie. Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w 2019 roku o 5,7 proc., a sprzedaż internetowa - według szacunków, które podało Allegro - o 13,3 proc. Firma podała, że w 2018 roku liczba profesjonalnych sprzedawców sprzedających na jej platformie wzrosła o 16 tys. i wyniosła 125 tys. Portal oferuje też coraz więcej produktów - w styczniu 2018 roku na stronie Allegro.pl można było znaleźć 70 mln ofert, a w lutym tego roku już 102 mln.
  Na wzrost popularności wpłynęło też wprowadzenie w sierpniu usługi Allegro! Smart, która pozwala na darmowe przesyłki przez cały rok za 49 zł. To rozwiązanie dostępne jest już dla 46 mln ofert. Na ten rok firma zapowiada kolejne nowe rozwiązania dla klientów. Allegro planuje wprowadzenie przewidywalnego czasu dotarcia przesyłki bez względu na sposób dostawy. W zależności od lokalizacji, po raz pierwszy w historii, będzie w stanie zaoferować dostawę tego samego lub następnego dnia. W tym roku pojawi się też odroczona płatność. W ramach usługi klienci będą mogli dokonać płatności w ciągu 30 dni od otrzymania produktu. Ma to być alternatywa dla płatności za pobraniem, umożliwiająca klientom zapoznanie się z produktem oraz wybór najbardziej dogodnej metody płatności i dostawy. Nowością, która pojawi się pod koniec tego roku, będzie wyszukiwanie wizualne i nawigacja wizualna. Mechanizm będzie wykorzystywał do wyszukiwania rzeczywiste zdjęcia przedmiotów, co pozwoli dotrzeć do konkretnego produktu zbliżonego do niego wyglądem. Firma wprowadzi też opcję zamawiania kontaktu z konsultantem Allegro, która ma pomóc w bardziej złożonych problemach. Usługa jest obecnie testowana wewnętrznie. Pojawią się również nowe kanały kontaktu na żywo dla sprzedawców. Portalowi Allegro rośnie konkurencja ze strony Amazona czy Alibaby. Firma Jeffa Bezosa cały czas nie uruchomiła polskiej wersji, ale Polacy mogą od 2016 roku korzystać z przetłumaczonego na język polski niemieckiego sklepu Amazona. Z drugiej strony Polacy coraz chętniej robią zakupy w chińskim sklepie Aliexpress, należącym do Alibaby. Firma zaczęła się promować w naszym kraju, ostatnio nawiązała współpracę z organizatorami Cracow Fashion Week.

  (źródło: www.businessinsider.com.pl)

 • Eobuwie i Decathlon.pl najlepszymi sklepami internetowymi w Polsce!

  2019-02-25

  Z dziewiątej edycji rankingu Opineo.pl wynika, że najlepszymi sklepami internetowymi według polskich konsumentów są Eobuwie.com.pl i Decathlon.pl. Ranking przygotowano na podstawie średniej ocen wystawianych sklepom przez użytkowników serwisu Opineo.pl, pomagającego w podejmowaniu decyzji zakupowych. W rankingu uwzględniono potransakcyjne opinie z 2018 roku. Kupujący online stanowią dzisiaj ponad połowę wszystkich internautów w Polsce. Jednak motorem napędzającym sprzedaż w internecie są tzw. connected spenders, którzy stanowią w Polsce 8 milionową grupę konsumentów. Connected Spenders czytają opinie o produktach i to właśnie oni sami je recenzują.
  W zbiorczym rankingu e-sklepów zwyciężył obuwniczy Eobuwie. Sklep zdobył w 2018 roku ponad 164 tys. opinii, średnia ocen wyniosła 4,94. Kolejne miejsce zajął sportowy sklep Decathlon, któremu wystawiono przeszło 126 tys. opinii, a ich średnia wyniosła 4,83. Podium uzupełnia North.pl, sprzedający części zamienne do urządzeń ADG i RTV. Zdobył ponad 87 tys. opinii klientów, ze średnią 4,93.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Amazon testuje roboty Scout dostarczające paczki.

  2019-01-28

  Amazon rozpoczął w USA testy nowego systemu Amazon Scout, w ramach którego paczki dostarczane są do klientów za pomocą autonomicznych, elektrycznych robotów. Stworzone przez firmę urządzenia mają wymiary małej lodówki i poruszają się po chodnikach w tempie spacerowym. Początkowo w towarzystwie pracownika Amazona testy systemu ruszyły w hrabstwie Snohomish w stanie Waszyngton. Tamtejsi klienci mogą składać zamówienia tak samo jak dotychczas (na Amazon.com lub w aplikacji Amazon), a paczki zostaną dostarczone przez jedną z partnerskich firm Amazona lub sześciokołowym robotem Amazon Scout. Takich robotów będzie sześć i będą one pracować w ciągu dnia od poniedziałku do piątku. Mają one autonomicznie podążać trasą dostawy, ale początkowo w towarzystwie pracownika Amazona. Jak podają przedstawiciele Amazona, Amazon Scout został zaprojektowany w laboratorium badawczo-rozwojowym w Seattle. Urządzenia mogą bezpiecznie i sprawnie poruszać się między zwierzętami, pieszymi i czymkolwiek, co mogłyby napotkać na swojej drodze - czytamy w komunikacie Amazona.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)

 • Asystent Google przemówił po polsku. To wydarzenie zmieni sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów.

  2019-01-17

  Nadeszła chwila, na którą czekało wielu użytkowników - Google Assistant zaczął rozumieć język polski. Sztuczna inteligencja stojąca za tą technologią jest więc już w stanie nie tylko zrozumieć nas bez wysiłku, ale również zaserwować nam odpowiedzi na pytania, które mniej lub bardziej spontanicznie skierujemy w jej kierunku. Asystent Google posługujący się polskim językiem będzie dostępny na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Android (od wersji Lollipop w górę), smartfonach Apple z iOS (wymagana dodatkowa aplikacja) oraz akcesoriach firm trzecich, takich jak chociażby słuchawki. Niestety na ten moment amerykańska firma nie ma zamiaru sprzedawać w Polsce swoich głośników Google Home, a posiadacze tychże sprzętów będą póki co musieli obejść się smakiem w kwestii komunikacji z polską wersją Asystenta. Już teraz na rynku znajdują się produkty, które wspierają możliwość komunikacji z Asystentem Google, z czasem zaczną pojawiać się kolejne z nich posiadające stosowne oznaczenie “Assistant Ready". Firmy oraz przedsiębiorstwa będą mogły zintegrować Asystenta Google ze swoimi usługami pozwalając użytkownikom na usprawnienie komunikacji na linii marka - konsument. Od momentu premiery polskiej wersji Asystenta na naszym rynku znajdują się już dwie marki, które umożliwiają tego typu kontakt: jest to operator sieci komórkowej Play oraz firma e-Sky pozwalająca na wyszukiwanie połączeń lotniczych. W jaki sposób użytkownik będzie mógł na tym skorzystać? Bardzo prosto. Najlepiej pokazać to na przykładzie sieci Play: po zapytaniu Asystenta o obecne saldo na rachunku lub wysokość ostatniej faktury otrzymamy odpowiedź zwrotną zawierającą w sobie konkretną informację, która nas interesuje. Tego typu zabieg może pozwolić w przyszłości na przyspieszenie wymiany informacji oraz zmniejszyć frustrację wynikającą z konieczności przebijania się przez kolejkę na infolinii. Z kolei w przypadku usługi e-Sky, użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesujące, tanie połączenia lotnicze. Zastosowań jest oczywiście więcej, a ich liczba cały czas rośnie. Inżynierowie i programiści odpowiedzialni za rozwój polskiej wersji Asystenta musieli zmierzyć się nie tylko z problemami wynikającymi z samej technologii stojącej za działaniem mechanizmów sztucznej inteligencji, ale również skupić się na szkopułach tkwiących po lingwistycznej stronie związanej z językiem polskim. Aby komunikacja z Asystentem stała się naturalna, musiał on nauczyć się rozpoznawać kontekst wypowiedzi użytkownika nie bazując wyłącznie na pojedynczych hasłach uruchamiających swój wirtualny mózg przetwarzający dane. Przekształcenie wypowiadanych komend z takich, jak “pogoda, Warszawa, dzisiaj" na “jaka będzie dziś pogoda?" ma sprawić, iż korzystanie z wirtualnego Asystenta Google będzie nie tylko prostsze, ale również nie będzie aż tak angażujące. Amerykański gigant dąży do tego, abyśmy w końcu przestali zastanawiać się nad tym, w jaki sposób mamy rozmawiać z Asystentem, aby zrozumiał o co nam chodzi. Jako użytkownicy mamy po prostu zacząć się z nim porozumiewać tak, jak robimy to każdego dnia z innymi ludźmi.

  (źródło: www.interia.pl)

   

 • Zapytanie ofertowe nr 2/2018/POPW/MEEST

  2018-10-24

  W związku z realizacją umowy nr POPW.01.02.00-18-0023/17-00 projektu pn. „Wzrost konkurencyjności MEEST POLSKA poprzez internacjonalizację na rynkach Słowackim, Czeskim oraz Węgierskim” w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020, Oś priorytetowa I „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP, Beneficjent – Meest Polska Sp. z o.o. zwraca się z zapytaniem ofertowym na zakup usług w zakresie organizacji udziału w międzynarodowych targach dotyczących szeroko rozumianego rynku
  E-commerce.
  Zapytanie ofertowe wraz z załącznikami do pobrania znajduje się pod poniższym linkiem: 

  Zapytanie ofertowe

 • Ćwierć miliarda złotych – tyle wydadzą klienci Domodi i Allani, największych modowych marketplace’ów w Polsce w 2018 roku.

  2018-10-23

  Te dwa największe marketplace’y z branży fashion w Polsce notujące 22 miliony odsłon w miesiącu, udowadniają, że sklep internetowy to jedyna rzecz, która jest potrzebna, aby osiągnąć dobre wyniki w sprzedaży ubrań, butów i dodatków. A sukcesem bez wątpienia jest suma 250 milionów złotych, którą w ciągu roku za pośrednictwem Domodi i Allani użytkownicy przeznaczają na zakupy odzieżowe. Prognozy sprzedażowe obu serwisów pokazują, że tendencja ta będzie wciąż wzrastać, dlatego współpraca z popularnymi e-commercami w dobie internetowych zakupów to dla marek szybka droga do sukcesu. Rynek modowy nie jest łatwy. Zanim marka sprzeda swoje pierwsze produkty, musi przeznaczyć czas na budowanie wizerunku i zyskiwanie zaufania klientów. Ten proces skracają popularne modowe e-commerce’y, ułatwiając odzieżowym e-sklepom zaistnienie na konkurencyjnym rynku konsumenta. Współpraca z platformami sprzedażowymi daje wymierne korzyści w postaci wzrostów w sprzedaży, z tego powodu do witryn dołączają również większe, rozpoznawalne już brandy, widząc w nich ogromny potencjał.  Źródło: www.wirtualnemedia.pl


 • Apple, Google i Amazon najcenniejszymi markami na świecie.

  2018-10-05

  Apple, Google i Amazon to trzy najbardziej wartościowe marki 2018 roku według rankingu opublikowanego przez Interbrand. W porównaniu z poprzednim rokiem na najniższym miejscu podium Amazon zastąpił Microsoft, a Facebook - który w ub.r. odnotował najwyższy wzrost - teraz notuje spadek wartości. Wśród debiutantów na liście są Spotify i Subaru. W raporcie Interbrand podkreśla, że na wartość konkretnej marki w jego corocznym zestawieniu mają wpływ trzy najważniejsze czynniki: kondycja finansowa, znaczenie marki dla wyborów dokonywanych przez konsumentów, a także jej zdolność do kształtowania cen na rynku. Dziesięć lat po światowym kryzysie finansowym, najszybciej rosnące marki to te, które intuicyjnie rozumieją swoich klientów i podejmują odważne ruchy - powiedział Charles Trevail, globalny dyrektor generalny Interbrand. Ponad połowa najcenniejszych globalnych marek pochodzi z pięciu sektorów motoryzacja (16), technologie (13), usługi finansowe (12), luksus (9) i FMCG (9).

  źródło: www.wirtualnemedia.pl

 • Paczkmaty staną przy sklepach Lidla. Sieć chce wejść w e-handel.

  2018-09-10

  Lidl planuje na przełomie 2019 i 2020 roku ruszyć ze sprzedażą przez internet. Zakupy z dyskontu można będzie odbierać w popularnych paczkomatach. Taką informację podał serwis Spider's Web. InPost, właściciel paczkomatów, ma stawiać swoje maszyny przy wybranych marketach Lidla. To ma ułatwić odbiór zakupów. Ma to być też sposób na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Pierwsze dwa takie paczkomaty przy sklepach Lidla stoją - jeden w Poznaniu, drugi w Plewiskach w Wielkopolsce. Według serwisu obie firmy chcą podzielić się kosztami inwestycji. - Lidl weźmie na na siebie infrastrukturę – da teren oraz zapewni media. InPost postawi natomiast maszyny oraz będzie odpowiadać za logistykę - czytamy w serwisie Spider's Web. Lidl dostanie dla siebie 40% pojemności paczkomatów stojących pod jego sklepami. Pozostała będzie dostępna do wykorzystania dla innych klientów Inpostu. Lidl ma obecnie w Polsce ponad 650 marketów.

  (źródło: www.dlahandlu.pl)

 • Realizujemy projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

  2018-08-31

  Bardzo nam miło poinformować, iż jesteśmy w trakcie realizacji projektu pn. „Wzrost konkurencyjności MEEST POLSKA poprzez internacjonalizację na rynkach Słowackim, Czeskim oraz Węgierskim” Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020, Oś priorytetowa I „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP. Projekt realizowany jest na podstawie umowy zawartej pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a MEEST Polska Sp. z o.o. w dniu 27 września 2017 roku. Przyznana kwota dofinansowania to 397 320,00 zł.

  Głównym celem projektu jest pozyskanie kompleksowej wiedzy techniczno - merytorycznej związanej z internacjonalizacją usług spółki Meest Polska, a w konsekwencji świadczenie usług na nowych rynkach zagranicznych. Cel jest zbieżny z bieżącą sytuacją przedsiębiorstwa oraz planami rozwojowymi które zakładają sukcesywne wchodzenie na nowe rynki. Wynika to wprost z określonej wizji tj: "zdobycie nowych rynków dzięki realizacji założeń strategii rozwoju przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowego modelu biznesowego". W chwili obecnej Meest Polska nie świadczy usług na rynku czeskim, słowackim oraz węgierskim.


  logotypy

 • Wygoda - głównym motorem decyzji zakupowych klientów.

  2018-08-21

  Konsumenci są dziś bardziej zabiegani niż kiedykolwiek wcześniej, a z drugiej strony dzięki dostępowi do technologii coraz bardziej świadomi. Dlatego oczekują rozwiązań wygodnych, użytecznych, które ułatwiają im życie i oszczędzają czas, a przy tym zdrowych i ekologicznych. Te oczekiwania to wyzwanie dla branży FMCG i handlu detalicznego. Obok dobrej jakości za odpowiednią cenę, to właśnie wygoda staje się dziś głównym motorem decyzji zakupowych – wynika z globalnego raportu Nielsena „The Quest for Convenience”. Istnieje kilka czynników, które napędzają rosnący, globalny popyt na udogodnienia. Jednym z kluczowych jest dostęp do technologii oraz urbanizacja. Według ONZ do 2025 roku dwie trzecie światowej populacji będzie już mieszkać w miastach – to o 755 mln więcej niż dzisiaj. Zmieniająca się struktura ośrodków miejskich oznacza szybsze tempo życia i większe zapotrzebowanie konsumentów na technologie, które pomagają oszczędzać czas. Kolejnym zjawiskiem jest zmniejszanie się gospodarstw domowych, co powoduje zmianę zachowań konsumenckich. Klienci szukają wygodnych rozwiązań, które ułatwią im codzienne życie. Urbanizacja, szybszy styl życia i dostęp do technologii powodują również, że dziś konsumenci czują się bardziej zabiegani i zestresowani. Dlatego szukają wygodnych rozwiązań, które ułatwią im codzienne życie. Potencjalni klienci oczekują dziś przede wszystkim wygody, prostoty, oszczędności czasu i użyteczności.

  (źródło: www.wirtualnemedia.pl)